E-facebook-960x460

چه زمانی به مشاوره خانواده مراجعه کنیم

درمان مشکلات روحی به طور معمول مانند بیماری های جسمی نمیتواند به صورت خود به خود و به سرعت انجام پذیرد  و معمولا فرایند درمان بیماری های روانی نیازمند درمان طولانی مدت و صرف  پروسه ای طولانی میباشد. عموما مبتلایان به بیماری های روحی و روانی طی سالیان زیادی این رفتارها و عادات خود را با خود به همراه داشته اند. این مقوله از نظر علمی امکان پذیر نمیباشد که افراد بتوانند خیلی سریع و یکباره تمام عادات بد خود را اصلاح نمایند. معمولا برای درمان این قبیل بیماری ها نیازمند مداخله روانشاناسان و مشاوره خانواده میباشیم. در برخی موارد اگر مداخله روانشاناسان مشاوره خانواده در این زمینه نباشد، نه تنها بیماری بهبود نخواهد یافت بلکه ممکن است پیشرفت کرده و به یک بیماری حادتر هم تبدیل شود.

از این رو مراجعه به روانشناس یا مشاوران در روند بهبود بیماری بسیار کمک کنند میباشد و در بسیاری از موارد مشاوره خانواده میتواند جلو فروپاشی زندگی زناشویی افراد را با درمان بیماریشان بگیرد.همچنین  همه افراد در زندگی خود در زمان هایی خاص نیاز دارند تا با شخصی صحبت کنند و از او کمک بگیرند. بنابراین صحبت کردن با مشاوره و روانپزشک میتواند بسیار کمک کننده باشد.

چه زمان هایی باید به مشاوره خانواده مراجعه نماییم

بلوغ و دوران نوجوانی

بلوغ و دوران نوجوانی به دلیل تغییرات هورمونی و جسمی که در نوجوانان به وجود می آید معمولا حساس ترین دوره در زندگی افراد میباشد، مراجعه به مشاوره خانواده در این مورد میتواند تاثیر زیادی در درست پشت سر گذاشتن این دوران داشته باشد.

شکست در روابط عشقی

به طور کلی همه افراد در زمان هایی که دچار شکست میشوند نیاز به مشورت و کمک گرفتن از افراد دیگری دارند شاید شکست خوردن در روابط صمیمانه و یا به عبارت دیگرشکست عشقی از حساسیت بیشتری برخوردار باشد، در این مورد نیازمند کسب اطلاعات و آموزش هایی هستیم که بتوان با آنها افسردگی و احساس شکست در زندگیمان را فراموش کنیم.

هنگام آغاز زندگی مشترک

آغاز زندگی مشترک یکی از موقعیت های بسیار دشوار در زندگی هر فرد است که لازم میباشد هر فردی لازم است راجع به آن از اطلاعات کافی برخوردار باشد. آمارها نشان میدهند درصد زیادی از اختلافات در زندگی زناشویی به علت نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه به وجود می آید.

تربیت فرزندان

در صورت آشنایی نداشتن با مسائل مربوط به تربیت فرزندان و مدیربت کردن مشکلاتی که ممکن است برای آنها پیش بیاید و روش هایی برای رفع آنها میتواند دشواری هایی زیادی برای شما به وجود آورد.صرف انرژی و وقت برای کسب اطلاعات و آموزش ها برای تربیت فرزندان سرمایه بزرگی است که در طول زمان خود را نشان خواهد داد.

طلاق

هرچند با مراجعه به مشاوره میتوانید از درصد زیادی از طلاق ها جلوگیری نمایید اما گاهی اوقات نمیتوان جلو به وقوع پیوستن برخی از آنها را گرفت، نکته مهم در این قسمت کمک گرفتن از مشاوره برای بازگشت به زندگی عادی پس از طلاق میباشد.

به سوگ نشستن برای نزدیکان

از دست دادن نزدیکان و تجربه داغدیدگی، یکی دیگر از موقعیت های دشوار زندگی است. استفاده از تجربه متخصصان در این موقعیت های دشوار می تواند کمک کند تا بهتر از این مرحله عبور کرده و عوارض کمتری را تجربه کنیم. توجه داشته باشید که غمگین شدن ولو به صورتی بسیار شدید، به خودی خود از نظر روانشناختی مشکل تلقی نمی شود، بلکه برای نمونه، طولانی شدن دوره سوگ و تغییرات نظام باورهاست که می تواند نشان دهنده لزوم مشاوره با روانشناسی باشد.

یک راه حل عالی

سئو سایت

یاس سئو ( خدمات سئو ، بازار یابی شبکه های اجتماعی ، طراحی سایت ) یک راه حل عالی و البته تنها راه حل پیشروی شما در دنیای پر رقابت اینترنت است .

همه این ها را با خدمات تیپ تاپ وب...

آخرین رپرتاژ ها